HOTEL ĎUMBIER**

História hotela

Hotel Ďumbier bol postavený v rokoch 1908 až 1910 podľa projektu budapeštianskych architektov Fabiána Wannenmachera a Miklósa Führera.

Na súčasnom mieste hotela Ďumbier boli v minulosti pohostinské zariadenia. Pravdepodobne začiatkom druhej polovice 17. storočia bol vybudovaný prízemný mestský hostinec, ktorý v roku 1682 vyhorel. Prízemie prestavali. Zaujímavosťou je, že v roku 1855 využila služby turistického mestského hotela na prechodné ubytovanie aj skvelá spisovateľka Božena Němcová pri návšteve Brezna a okolia.

V meste sa konali známe jarmoky a dobytčie trhy nielen z blízkeho okolia, ale aj zo vzdialenejších regiónov bývalého Rakúsko-Uhorska.

Súčasnosť

Hotel Ďumbier so zrekonštruovaným interiérom priamo v centre Brezna ponúka cenovo dostupné ubytovanie, 24/7 recepčné služby a disponuje priestorovým a materiálnym vybavením pre organizovanie rodinných osláv, svadieb, rôznych spoločenských akcií, obchodných stretnutí, konferencií, seminárov, školení.

Každá izba je vybavená vlastným sociálnym zariadením. Izby hotela sú rozdelené do štyroch cenových kategórií – od turistických izieb až po komfortne zariadené apartmánové izby s kuchynkou. K dispozícii je bezplatné WIFI pripojenie na internet vo verejných priestoroch hotela a bezplatné súkromné ​​parkovisko priamo na mieste.

Súčasťou budovy hotela je najväčšia kaviareň v meste, kde si môžete vybrať zo širokej ponuky káv a čajov v exkluzívnom prostredí. Z kaviarne budete mať krásny výhľad na námestie Brezna.

Na mieste alebo v okolí hotela sa môžete venovať rôznym aktivitám, napríklad cyklistike alebo pešej turistike.

Horehronie je jednou z najmalebnejších častí Slovenska s množstvom prírodných krás, bohatou kultúrou a tradíciami. Mesto Brezno leží v údolí horného toku Hrona vo východnej časti regiónu Horehronie, južne od Nízkych Tatier a severne od Slovenského Rudohoria. Dominantou mesta je hotel Ďumbier, ktorý v súčasnosti prechádza veľkou zmenou a rekonštrukciou.

Na Horehroní je viacero prírodných zaujímavostí. Najvyšší stupeň ochrany zahŕňa dva národné parky, Národný park Nízke Tatry a Národný park Muránska Planina. Mýto pod Ďumbierom a Tále ponúkajú obzvlášť dobrú dostupnosť do Nízkych Tatier s občianskou vybavenosťou. Neďaleko sa nachádza Bystrianska jaskyňa, ktorá počas SNP poskytovala úkryt okolitým obyvateľom. Medzi obľúbené turistické atrakcie v regióne patrí Čiernohronská železnica v Čiernom Balogu a Lesnícky skanzen vo Vydrovskej doline.

Rozšíreným športom na Horehroní je lyžovanie, či už zjazdové alebo bežecké. V Osrblí je centrum biatlonu, kde sa v roku 1997 konali majstrovstvá sveta. Možnosti zjazdového lyžovania sú na svahoch Chopok, Čertovica, Mýto pod Ďumbierom, Čierny Balog.

Edit Page
Image